تبلیغات
همه جوره - نشست خبری سرمربی تیم ملی ایران
همه جوره
بیای تو پشیمون نمیشی
پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : امیرحسین طا...
كی‌روش: از این پس اشك بازیكنان حریف را خواهید دید
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: باید كاری كنیم كه بازیكنان تیم‌های مقابل گریه كنند و این مأموریت ما است تا سخت كار كنیم تا حریفان به گریه بیفتند.نشست خبری كارلوس كی‌روش سرمربی تیم ملی ایران با حضور عباس ترابیان سرپرست و خسرو والی‌زاده مدیر رسانه‌ای تیم ملی آغاز شد.

كی‌روش در این نشست صحبت‌های زیر را مطرح كرد:

*در كمتر از چهار هفته نمی‌توان تمام جزییات فوتبال ایران را بررسی كرد
همان‎طور كه قول داده بودم هر سه-چهار هفته یك بار به شما رسانه‌ها گزارش خود را می‌دهم. در قدم اول كار من مطالعه و بررسی فوتبال ایران بود. همان‏طور كه می‌دانید من كمتر از 4 هفته است كه در ایران حضور دارم و این زمان برای بررسی تمام جزئیات فوتبال سرزمین پهناور ایران زیاد نیست. در این زمان نمی‌توان به راه‎حل نهایی در مورد فوتبال ایران رسید. پس به این دلیل كار را در دو بخش در نظر گرفتیم، یك بخش كوتاه‎مدت و یك بخش بلندمدت.

* در قدم اول باید از سد عراق و مالدیو بگذریم
باید ابتدا از تیم‌های عراق و مالدیو بگذریم و سپس به بازی‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی و بازی‌های نهایی المپیك برسیم. قدم بعدی حضور در جام جهانی و در المپیك است. ما مسائل تیم ملی را به دو بخش داخل و بیرون زمین تقسیم كردیم. انتخاب كادر فنی در داخل زمین بود كه اولین قدم‌مان انتخاب كادر فنی برای تیم امید ایران بود.

* برای انتخاب بازیكنان فیلم‌های زیادی دیده‌ام
یكی دیگر از اولویت‌های ما انتخاب بازیكنان است كه برای این مسئله زمان زیادی را صرف دیدن فیلم‌های مسابقات و تجزیه و تحلیل آن كردم و سپس بازی به بازی و مسابقه به مسابقه جلو رفتیم تا وضعیت برای ما روشن‌تر شود ولی هنوز در ابتدای یك راه بسیار بسیار طولانی هستیم.
ذهن من در مورد انتخاب بازیكنان و تیم ملی ایران روشن شده است ولی همانطور كه گفتم هنوز در مسیر ابتدای یك مسیر طولانی قرار داریم.

* باید در زیرساخت منابع انسانی و تجهیزات به سطح حرفه‌ای برسیم
من زمان زیادی را صرف مطالعه زیرساخت‌های تیم ملی كردم و می‌خواهیم زیرساخت‌هایی را ایجاد كنیم كه از تیم ملی حمایت و پشتیبانی كند. مطالعات من به نتایج مهمی رسید، اینكه در سه حوزه تجهیزات، زیرساخت‌ها و منابع انسانی باید به سطح حرفه‌ای برسیم. البته اگر از من بپرسید، منابع انسانی در اولویت قرار دارد زیرا اگر سالن و تجهیزات ایده‌آل داشته باشیم اما افراد مناسب نباشند كه از این تجهیزات استفاده كنند این تجهیزات فایده‌ای نخواهد داشت.

* دو مربی دیگر به كادر فنی امید اضافه می‌شوند
مربیان تیم امید را انتخاب كردیم و علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی و ماركار آقاجانیان به عنوان كمك مربی در تیم امید فعالیت خواهند كرد. این نفرات مورد حمایت كامل فدراسیون و تیم بزرگسال نیز قرار دارند.
دو مربی دیگر نیز به كادر فنی امید اضافه خواهند شد. یك مربی دروازه‌بانی و یك مربی بدنساز. با حضور این دو نفر كادر فنی كامل می‌شود و به دیدار عراق خواهیم رفت. تمام كادر فنی تیم امید ایرانی خواهند بود.

* سرمربی زیر 19 سال در 15 روز آینده انتخاب می‌شوند
با بررسی‌ها و مطالعاتی كه داشتم از طریق فدراسیون اكبر محمدی و آذرپور كار استعدادیابی را در این رده از سنی (زیر 19سال) آغاز كرده‌اند كه به كارشان ادامه می‌دهند چون هنوز وقت پیدا نكردیم تا كادر فنی را برای این رده سنی انتخاب كنیم اما حداكثر تا 15 روز آینده سرمربی، مربی، بدنساز و مربی دروازه‌بانان تیم زیر 19سال را انتخاب و رسما اعلام خواهیم كرد.

* از طریق رسانه‌ها با هواداران تیم ملی ارتباط مستقیم خواهیم داشت
در راستای انجام كار حرفه‌ای، تیم ملی بزرگسالان ارتباط قوی و منظمی با رسانه‌ها خواهد داشت چون معتقدیم با ارتباط حرفه‌ای و قابل احترام با رسانه‌ها می‌توانیم به طور مستقیم با هواداران تیم ملی در ارتباط باشیم. بر همین اساس خسرو والی زاده را به عنوان مدیر رسانه‌ای تیم ملی انتخاب كرده‌ایم. شما می‌توانید اخبار دقیق و صحیح تیم ملی را از طریق ایشان پیگیری كنید و آن را به اطلاع هواداران فوتبال برسانید.

* پیشنهاد تأسیس سایت برای تیم ملی
اولین پیشنهاد والی زاده این بود كه یك سایت برای تیم ملی ایران راه اندازی كنیم تا اصحاب رسانه و مردم از ریز اخبار تیم ملی چه در درون و چه بیرون باخبر باشند.

* یك لابراتور برای بازیكنان ایجاد می‌كنیم
آنچه مهم است اینكه تیم ملی با عملكرد بازیكنانش می‌تواند به موفقیت برسد به همین دلیل یك لابراتوار برای بازیكنان راه اندازی می‌كنیم.
در این دپارتمان تمام مسائل شخصی و فنی از جزئیات بازیكنان تهیه می‌شود تا در مورد آن بررسی لازم انجام شود. در حقیقت از این طریق ارتباط مستقیمی را با دپارتمان فنی باشگاه‌ها برقرار می‌كنیم تا در صورتی كه برای یك ملی پوش اتفاقی بیفتد از این طریق اطلاعات را كسب كنیم و این یك ارتباط مستقیم با ملی پوش و باشگاه خواهد بود.

* یك تیم، یك هدف، یك رویا
باید دیدگاهمان را به تیم‌های ملی تغییر دهیم و نباید فكر كنیم كه آنها جزیره‌های جدا از هم هستند. در واقع باید به گونه‌ای عمل كرد كه باید تمام اهداف تیم‌های ملی در راستای اهداف بلند مدت تیم ملی بزرگسالان باشد.
كار تیمی در حقیقت كلید موفقیت ما است اما كارهای فنی باید در یك راستا و یك سو باشد و این یعنی یك تیم، یك هدف و یك رویا.

* اهدافمان توسط یك سوپر من برآورده نمی‌شود
اگر خواهان موفقیت تیم هستیم باید بدانیم كه این اهداف توسط سوپرمن انجام نمی‌شود و راه‌حل جادویی نداریم كه یك شبه راهمان را طی كنیم. در همین راستا كشور را به چند منطقه تقسیم كردیم تا دپارتمان‌های استعدادیابی را برقرار كنیم اما مهمترین فاكتور رابطه ما با باشگاه‌ها و ارتباط با مربیان و مسئولان آنها است.
یكی از راه‌های موفقیت این است كه ما یك ایده مشترك داشته باشیم و اگر این تعامل نشود نمی‌توان انتظار موفقیت را داشت.

* از باشگاه‌ها و مربیان عذرخواهی می‌كنم
باید از مربیان و باشگاه‌ها به این دلیل كه هدف اولم ارتباط شخصی با مربیان بود اما به دلیل كمبود زمان به آن نرسیده‌ام عذرخواهی كنم.
لیگ به روزهای آخر خود نزدیك می‌شود و زمان كمی برای انتخاب بازیكن داشتم و زمانی برای ارتباط با مربیان پیدا نشد اما اعلام می‌كنم صد در صد با همه مربیان در ارتباط خواهم بود و با اعضای كادر فنی‌ام به زودی این ارتباط را با آنها برقرار می‌كنم.

* از این پس اشك بازیكنان حریف را خواهید دید
برای بازیكنان تیم ملی یك پیغام دارم. ما حرفه‌ای كار كردیم تا تمام بازیكنان را زیر نظر بگیریم زیرا رویای همه این است كه در تیم ملی بازی كنند و ما منصفانه‌ترین و بهترین انتخاب را داشته باشیم.
در كنفرانس قبلی گفتم كه اشك بازیكنان ایران پس از شكست مقابل كره جنوبی و جام ملت‌های آسیا مرا تحت تأثیر قرار داد و این موضوع نشان می‌دهد كه چقدر بازیكنان به بازی در تیم ملی مفتخر هستند. پیغام من این است كه از این به بعد اشكی در كار نیست و الان وقت این است كه این اشك‌ها تبدیل به عرق شود و این موضوع یعنی اینكه باید سخت كار كنیم چرا كه در گام بعدی باید كاری كنیم كه بازیكنان تیم‌های مقابل گریه كنند. این مأموریت ما است تا سخت كار كنیم، عرق بریزیم و كاری كنیم تا حریفان گریه كنند.

* تیم‌های جلوتر از ما در رده‌بندی فیفا برای جایگاه‌شان زحمت كشیده‌اند
موضوع دیگر كه باید با هواداران به اشتراك بگذارم این است كه الان تیم چهل و هفتم رده‌بندی فیفا و هفتم آسیا هستیم و این یعنی اینكه 6 تیم در آسیا از ما بهتر و جلوتر هستند. علت اینكه تیم ایران باید در مرحله دوم انتخابی جام جهانی شركت كند همین رده‌بندی در نظر گرفته شده از سوی فیفا است.
من در مورد زمانی صحبت می‌كنم كه تصمیم گرفته شد از سوی فیفا ایران از این زمان كارش را برای جام جهانی آغاز كند و این موضوع یعنی اینكه ما كشورهایی را جلوی خودمان داریم كه باید از آنها پیشی بگیریم. ما باید پیشرفت كنیم و برای موفقیت رو به جلو گام برداریم.

به هواداران می‌گویم برخی از كشورها 30 سال كار سخت انجام داده‌اند تا موقعیت حال حاضر را داشته باشند. قبل از جام جهانی آفریقای جنوبی تیم ملی پرتغال در رده سوم جهان بود. ما 28 سال زحمت كشیدیم تا به این هدف برسیم ضمن اینكه فرانسه كه جام جهانی را به وجود آورد تنها در جام جهانی 98 قهرمان شد و تا برای اسپانیا 30 سال كار سخت انجام شد تا قهرمان جهان شدم. پس باید كار كنیم و من هم از شما می‌پرسم كه آیا آماده هستید چرا كه ما آماده‌ایم.
در این زمان خبرنگاران با تشویق‌های خود پاسخ كی‌روش را دادند و اعلام آمادگی كردند. در ادامه این نشست نوبت به خبرنگاران رسید تا سؤال‌های خود را مطرح كردند.

* نمازی را از سال 1996 می‌شناسم
برای من مهم بودكه رزومه مربیان مدنظرم را بررسی كنم. به همین دلیل از بین گزینه‌های موجود بررسی‌های لازم را انجام دادم و با برخی نیز نشست برگزار كردم.
مطمئنا مربیان خوب و لایقی هستند كه شایسته حضور در تیم ملی هستند اما زمان كمی تا پایان لیگ باقی مانده و برخی از مربیان با تیم‌هایشان در آسیا بازی می‌كنند. از بین گزینه‌هایی كه داشتم رزومه آنها را بررسی كرده و اطمینان خاطر خوبی از علیرضا منصوریان و ماركار آقاجانیان پیدا كردم. به نظرم آنها می‌توانند وظایف خود را در تیم المپیك انجام دهند. ضمن اینكه تصمیم گرفتیم یك مربی یعنی نمازی را هم دركادر فنی تیم ملی داشته باشیم.
مربیان تیم‌های ملی قرار نیست جدا از هم كار كنند. آنها از حمایت و كار تیمی ما برخوردار هستند و ما براساس بررسی‌هایی كه داشتیم این تصمیمات را گرفتیم.

خبرنگاری كه در مورد رزومه امید نمازی متقاعد نشده بود در مورد رزومه این مربی سوالش را تكرار كرد كه كی‌روش در پاسخ به این سؤال گفت: از طریق اینترنت می‌توان جزئیات رزومه او را جستجو كرد.
من پیش از این با نمازی كار كردم و زمانی كه در آمریكا سرمربی تیم مترواستار بودم در سال 1996 او بازیكن من بود و شخصیت او را به خوبی می‌شناسم.

* می‌توانم شما را تحت پیگیرد قضایی قرار بدهم
كی‌روش در پاسخ به سوال خبرنگاری كه پرسید شما در تیم جوانان پرتغال دارای بازیكنان دوپینگی بودید و آیا می‌خواهید این رویه را در فوتبال نیز ادامه دهید گفت: بهتر است اول در مورد این مسئله واضح توضیح بدهید زیرا این آخرین باری است كه در مورد چنین مسئله‌ای حرف می‌زنم. من می‌توانم شما را تحت پیگرد قضایی قرار بدهم اما می‌خواهم بپرسم این اطلاعات را از كجا آورده‌اید كه من در تیم جوانان و بزرگسالان پرتغال بازیكن دوپینگی داشتم؟

خبرنگاری كه این سؤال را پرسیده بود فهرستی از بازیكنان دوپینگی پرتغال را بیان كرد.
كی‌روش در ادامه گفت: از سؤال شما تشكر می‌كنم. سؤال خوبی پرسیدید ولی برای رسانه‌ها متأسفم كه چون داستان جدیدی نمی‌توانند بسازند چنین حرف‌هایی بیان می‌شود. بازیكنانی كه شما نام بردید زمانی مرتكب دوپینگ شده اند كه من اصلا در پرتغال نبودم و از سال 1995 پرتغال را برای مربیگری ترك كرده بودم.

تمام مواردی كه مطرح شد مربوط به زمانی است كه من در پرتغال نبودم. پس نمی‌دانم چطور من را به بازیكنان دوپینگی ارتباط می‌دهید. تیم جوانان پرتغال در سال 1981 با حضور من قهرمان شد. در مورد فرناندو باید بگویم كه خود او به من گفت اولین آزمایشش مثبت بود ولی در آزمایش دوم مشخص شد كه به دلیل اینكه ماده‌ای در بدنش بوده تست دوپینگش مثبت اعلام شد. هواداران فوتبال باید بدانند این مسائل به من ارتباطی نداشته است. باز هم تأكید می كنم بازیكنان دوپینگی زمانی بوده اند كه من در پرتغال نبودم و مربی این بازیكنان در هیچ باشگاهی نبودم.

* دادگاه cas من را تبرئه كرد
من فقط یك بحث دوپینگ داشتم كه در جام جهانی 2010 اتفاق افتاد. آن زمانی بود كه كادر پزشكی مسئولان دوپینگ یك روز قبل از مسابقه مهم می‌خواستند صبح زود بازیكنان را از خواب بیدار كنند. به آن پزشك گفتم نباید این كار را كنید و اگر به انجام این كار اصرار كنید تیم ملی ما را تخریب می‌كنید اما آنها بازیكن من را صبح زود بیدار كردند و من موافق این قضیه نبودم آن هم در شرایطی كه در كنگره فیفا در جام جهانی اعلام شد كادر پزشكی آزمایش دوپینگ، حق بیدار كردن بازیكن را ندارد و در دادگاه این مسئله بررسی شد و مشخص شد كه من مقصر نبودم.

* تهدید به جدایی نكردم
كی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینكه سیدجلال یحیی زاده یكی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر از تهدید شما مبنی بر جدایی از فوتبال داده است گفت: نه من تهدید به جدایی نكرده‌ام.

* ملاك برای دعوت به تیم ملی سن بازیكنان نیست
وی در پاسخ به اینكه گفته بود سن بازیكنان ایران زیاد است گفت: من قرار نیست انقلابی در تیم ملی ایجاد كنم یا بازیكن جدید بیاورم یا محافظه كاری كنم. در هر برهه از زمان بهترین‌ها به تیم ملی دعوت می‌شوند. من فیلم بازی‌های تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا را دیده‌ام و آن را تجزیه و تحیل كرده‌ام ولی آنها فقط بخشی از اطلاعات بود و بعد از آن فیلم بازی‌های لیگ و مسابقات را دیده‌ام و در نهایت تصمیم خود را می‌گیرم.

رایان گیگز در منچستر 37 سال سن دارد و در بازی با شالكه درخشید. بنابراین سن بازیكنان ملاك نیست و بهترین ها را به تیم ملی دعوت می‌كنم اما در منچستر یونایتد بازیكن 18-19 و 20 ساله نیز داریم كه به مرور به تیم اضافه می‌شود. مشكل سن بازیكنان نیست بلكه زمانی كه من به ورزشگاه می‌روم و فهرست بازیكنان را می‌بینم از آنها در مورد سن بازیكنان می پرسم اكثر بازیكنان 27-28 و 30 سال دارند و بازیكن جوان تیم ها 24 و 25 ساله هستند. تمام تلاشم این است كه خون تازه‌ای به تیم ملی تزریق شود اما زمانی كه بخواهم بازیكنی را به تیم ملی دعوت كنم در مورد رنگ پیراهن و سن و قد آن نمی‌پرسم تمام فكرم این است كه بهترین ها را تیم ملی دعوت كنم.

به گزارش فارس، كی‌روش در ادامه نشست مطبوعاتی با تاكید دوباره این مطلب كه با نمازی كار كرده‌ام در مورد مربی زیر 19 سال گفت: من نگفتم محمدی و آذر‌پور را سرمربی تیم ملی كردیم اما از آنجایی كه آنها شرایط تیم ملی را می‌دانستند و كار استعدادیابی را انجام می‌دادند چون اولویت‌های دیگری داشتیم تصمیم گرفتیم كه این دو نفر به كار خود ادامه دهند و بعدا مربی زیر 19 سال انتخاب شود.

* رساندن تیم ملی به جام جهانی یك موفقیت بزرگ است
كی‌روش در پاسخ به سؤال یكی از خبرنگاران كه پرسیده بود وی به عنوان نفر اول نیمكت هیچگاه سابقه موفقی نداشته است گفت: 31 سال سابقه مربیگری دارم كه از این سال‌ها تنها 8 سال نفر دوم بود. این موضوع درست نیست كه خودم در مورد عملكردم صحبت كنم و شما باید این موضوع را تائید كنید اما من از این 31 سال نیمی از فعالیتم در تیم‌های ملی و بقیه‌اش در باشگاه‌ها بوده است.

رزومه مرا بررسی كنید متوجه می‌شوید در تیم‌ مترو استالز، ناگویا و سایر تیم‌هایی كه بودم چه موفقیت‌هایی داشتم و در هر كدام جام‌هایی را به دست آوردم. رزومه من بهترین پاسخگوی شما است.
در آفریقای جنوبی توانستم تیم ملی پرتغال را رهبری كنم. در دنیای فوتبال رساندن یك تیم به جام جهانی خود یك موفقیت محسوب می‌شود اما باز هم تاكید می‌كنم كه درست نیست خودم بخواهم در مورد خودم صحبت كنم.

* فوتبال یعنی اینكه در آینده چه نتیجه‌ای می‌گیرد
در مورد كارهایی كه در گذشته انجام داده‌ام اهمیتی ندارد صحبت كنم چرا كه فوتبال یعنی اینكه در آینده چه نتیجه‌ای خواهید گرفت. امیدوارم در ایران با حمایت فدراسیون و باشگاه‌ها به اهدافمان برسیم.
كی روش در ادامه این نشست با تعجب از اینكه چرا خبرنگاران سؤالات بنیادی و پایه‌ای نمی‌پرسند در این مورد گفت: یكی از سؤال‌های اساسی كه توقع داشتم به عنوان اولین سؤال آن را مطرح كنید اردوی آمادگی تیم ملی چه زمانی آغاز می‌شود.

*اعلام برنامه‌های تیم ملی و زمان اردوها
كی‌روش در ادامه این نشست برنامه‌های پیش روی تیم ملی را برشمرد و گفت: به همكاری و تعامل باشگاه‌ها نیاز داریم. امیدوارم با یك ارتباط و تعامل خوب این اردوها انجام شود چرا كه می‌خواهیم بهترین‌ها مقابل عراق بازی كنند. چه بازی تداركاتی داشته باشیم یا نداشته باشیم باید بازیكنان را آماده كنیم.
پس از پایان مسابقات لیگ برتر كه بیستم می خواهد بود اردوی تیم ملی به مدت سه روز از تاریخ 23 می با حضور بازیكنانی كه تیم‌های آنها در لیگ قهرمانان آسیا قرار ندارند برگزار می‌شود. در همین تاریخ تیم امید ایران یك اردوی پیش مقدماتی برگزار خواهد كرد. اردوی نهایی این تیم‌ها در تهران از تاریخ 30 می استارت می‌خورد.

قرار است طبق هماهنگی‌های انجام شده 27 یا 28 ژوئن ایران را به مقصد كمپی در اروپا ترك و تا نهم و دهم جولای در این كمپ اردوی آماده‌سازی را برگزاركنیم. سپس ملی پوشان پس از بازگشت به ایران از تاریخ سیزدهم جولای برای بازی به مالدیو كار خود را از سر خواهند گرفت.
اسامی ملی پوشان هم 22 می (اول خرداد) و دو روز پس از پایان مسابقات لیگ اعلام می‌شود.نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : كی‌روش، سرمربی تیم ملی، سرمربی تیم ملی ایران، فوتبال، فوتبال ایران، نشست خبری، سرمربی، کارلوس کی روش، شکایت کی روش از خبرنگار،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:21 ب.ظ
I am really grateful to the holder of this web site who has shared this fantastic
paragraph at here.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:11 ق.ظ
Good day! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd
ask. Would you be interested in trading links or maybe guest
authoring a blog article or vice-versa? My blog covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other.
If you are interested feel free to send me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!
جمعه 6 مرداد 1396 05:55 ب.ظ
Definitely consider that which you stated. Your favorite justification appeared to be
at the web the easiest factor to consider of. I say to you, I certainly get annoyed
at the same time as folks consider worries that they just don't understand about.
You managed to hit the nail upon the highest and also outlined out the whole thing with no need side
effect , other folks could take a signal. Will probably
be back to get more. Thanks
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 07:05 ب.ظ
Appreciating the persistence you put into your site and detailed information you provide.
It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed material.

Wonderful read! I've bookmarked your site
and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 01:57 ب.ظ
Howdy, I believe your website could possibly be having internet browser compatibility
problems. Whenever I take a look at your web site in Safari,
it looks fine however, if opening in I.E., it has some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up! Besides that, wonderful site!
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 03:33 ق.ظ
Very good information. Lucky me I ran across your blog
by chance (stumbleupon). I've saved it for later!
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 04:59 ق.ظ
continuously i used to read smaller articles that as well clear their motive, and that is
also happening with this piece of writing which I am reading at this place.
جمعه 25 فروردین 1396 10:22 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
website and in accession capital to assert that
I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:59 ب.ظ
I am in fact pleased to read this web site posts which consists of plenty of useful facts, thanks for
providing these kinds of statistics.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:53 ب.ظ
wonderful submit, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector don't realize
this. You must proceed your writing. I am sure, you've a huge
readers' base already!
سه شنبه 15 فروردین 1396 10:51 ق.ظ
Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
Extremely useful info specially the last part :) I care for such
information a lot. I was looking for this certain info
for a very long time. Thank you and good luck.
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:08 ب.ظ
I blog frequently and I genuinely thank you for your content.
Your article has really peaked my interest.
I'm going to take a note of your site and keep checking for new information about once a week.

I opted in for your RSS feed too.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امیرحسین طا...
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
شما طرفدار کدام تیم هستید؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
your GOOGLE Pagerank  click here